Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

Obsługa thirty bees i Aktualizacja strony SEIGI

[20.08.2019]

Pod koniec zeszłego tygodnia udało nam się w końcu zaktualizować naszą stronę, najwięcej zmian tyczy się tego, co pod maską, ale jest też i coś dla odwiedzających!

thirty bees

Zawsze uwielbialiśmy platformę Prestashop, posiada ona mnóstwo zalet i dobrze zaimplementowanych rozwiązań, lecz meczy ją także dużo bolączek. Wiele razy spotkaliśmy się z określeniem "niesforna" w rozmowach z naszymi klientami i jest w tym dużo racji.

Prestashop 1.7...

Nie jesteśmy zwolennikami drogi, którą poszła Presta od wersji 1.7. Nie będziemy się tutaj rozpisywać dlaczego - bo to temat na esej - ale w skrócie, 1.7 jest jednym wielkim bałaganem - który mamy szczerą nadzieję, zostanie uporządkowany w wersji 1.8.

Prestashop 1.5 i 1.6 były - według nas - najlepszymi wersjami, które jednak nadal wymagały sporo pracy, a nie zmian, które rozpoczęła wersja 1.7.

Przyznam, że na początku byłem na idealnej drodze do zakochania się w 1.7 - nowy system templatek, haków itp... spełnienie marzeń. Niestety wykonanie pozostawia dużo do życzenia i potencjalna miłość do 1.7 obróciła się w dość dużą niechęć... wręcz ogromną niechęć do tej wersji.

Oczywiście nie mamy zamiaru opuszczać supportu dla 1.7. Traktujemy ją tak samo poważnie, jak wersję 1.6 - nasi klienci, korzystający z naszych modułów mogą spać spokojnie :)

thirty bees - czyli 1.6 improved

Pewien rodzaj zawodu, jaki sprawiła nam wersja 1.7 zostawił w nas lekką pustkę... co teraz... co się stanie... jak tak dalej pójdzie to będzie tragedia...

Tutaj z nadzieją patrzymy na projekt thirt bees, który jest kontynuacją 1.6 wraz z jej o wiele lepszym frameworkiem (lżejszym, prostszym, bardziej intuicyjnym).

thirty bees wprowadza szereg zmian w porównaniu do 1.6, a najważniejszymi według twórców są:

 • Usprawniony system Cache'owania
  thirty bees umożliwia włączenie cache dla konkretnego modułu
 • Naprawa ponad 2000 błędów
 • Wbudowane kanoniczne URL
 • Ulepszone Przyjazne URL
  thirty bees umożliwia usunięcie id z linków produktów bez dodatkowych modułów - choć nie polecamy tego zabiegu, jest to funkcja wbudowana
 • Automatyczny aktualizator
  nie testowaliśmy, ale podobno można cofać się do poprzednich wersji
 • Wbudowana integracja z MailChimp
 • Wbudowany Moduł Bloga

Zachęcamy do sprawdzenia projektu na https://thirtybees.com

Aktualizacja strony

Odświeżenie strony z modułami

Dopóki posiadaliśmy tylko kilka modułów, wszystko było OK. Stara lista była jak najbardziej OK. W momencie jak zaczęło przybywać modułów, sami mieliśmy problem ze znalezieniem odpowiedniego modułu. W związku z tym, postanowiliśmy przebudować wygląd strony/listy modułów Prestashop.

Odświeżona lista modułów

Zamiast starego widoku, który oczywiście podawał wiele informacji, zdecydowaliśmy się na uproszczenie listy do kafelków. Wszystkie szczegółowe informacje na temat modułów są od tej pory widoczne dopiero w szczegółach danego modułu.

Nowe zdjęcia

Opracowaliśmy nowe zdjęcia dla naszych modułów. Dotychczasowe ikonki (nadal używane) zostały zastąpione pudełkowymi wersjami zdjęć, które mają wyraźniej pokazać, czym jest nasz produkt.

Filtrowanie

Chyba największą zmianą jest dodatkowy system filtrowania dostępny na liście modułów. Mamy nadzieję, że usprawni to przeglądanie naszej oferty.