Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

Price Wars II v 4.19 - Aktualizacja Dostaw

[21.08.2019]

Dziś wypuściliśmy wersję 4.19 modułu Price Wars II. Aktualizacja ta wprowadza dwie większe zmiany, jedną z nich jest długo oczekiwana funkcja ulepszonej obsługi generowania kosztów dostaw.

Możliwość wyłączenie dodatkowych tagów XML

Wprowadzenie wersji Light stworzyło pewien paradoks w naszym module. Otóż użytkownicy wersji Light - mimo, że nie mogli wprowadzać zmian sekcji dodatkowych tagów XML, to nie musieli po aktualizacjach dotyczących tej sekcji przywracać ustawień domyślnych modułu, gdzie użytkownicy Advanced musieli pilnować tej sekcji, jeśli chcieli korzystać z najnowszych zmian automatycznie.

Aktualizacja ta wprowadza specjalny przełącznik (domyślnie wyłączony), który pozwala na wyłączenie nadpisania tej sekcji. Moduł wtedy automatycznie używa domyślnie zaimplementowanej w module wartości.

Nowy przełącznik wyłączający nadpisania dodatkowych tagów XML

SmartTag Shipping AutoTag

Trochę zaspaliśmy i użytkownicy wersji Light nas obudzili... po ostatnich zmianach wymagań Google - co do kosztów dostawy - XML Google w wersji Light stał się niefunkcjonalny. Ta aktualizacja wprowadza domyślnie nowy smartTag, który pozwoli na automatyczne generowanie metod dostaw w XML bez konieczności zmiany opcji związanej z dodatkowymi tagami XML.

Oczywiście nie jest to opcja wymagana i każdy użytkownik wersji Light jak i Advanced musi włączyć tę opcję.

Opcje związane z eksportem  dostaw

W związku z systemem wyliczania podatków w Prestashop - który jest powiązany z adresem klienta - zdecydowaliśmy, że podatki do kurierów nie będą pobierane z zasad podatków, lecz będą ustalane na poziomie konfiguracji modułu.