Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

Zmiany we wsparciu

[07.10.2022]
Wsparcie moduły prestashop i thirtybees

Wprowadziliśmy zmiany w naszym wsparciu. Wiele osób korzysta z darmowych wersji naszych modułów. Kiedyś zapytań nie było dużo i mogliśmy na nie odpowiadać (2-3 w tygodniu). Na dzień dzisiejszy zapytań odpowidanie na pytania klientów potrafi czasem zająć cały dzień.

Do tej pory korzystaliśmy z prostego formularza kontaktowego, który nie monitorował, czy klient ma licencję, czy nie. Nie wiedzieliśmy czy odpowiadamy klientowi posiadającemu wersję darmową, czy płatną i wszystkich traktowaliśmy równo. Niestety, wraz ze wzrostem popularności naszych rozwiązań (w tym darmowych modułów dla Prestashop) okazało się, że coraz częściej zdarza się, że klienci korzystający z płatnych wersji modułów czekali dłużej, niż Ci, którzy korzystali z darmowych (zależało to od tego, kto pierwszy napisał).

Jesteśmy firmą, tak jak i Wy prowadzicie firmy. Musimy mieć czas i fundusze na utrzymanie siebie, firmy i dalszy rozwój. Jeśli klienci korzystają z darmowych rozwiązań i z darmowego wsparcia, my się nie rozwijamy. Jeśli my się nie rozwijamy, nie tworzymy nowych rozwiązań.
W związku z tym, ograniczamy wsparcie dla darmowych wersji modułów. Będziemy od tej pory poświęcać około 1h dziennie na darmowe wsparcie.

Klienci korzystający ze wsparcia komercyjnego, będą obsługiwani w pierwszej kolejności (poza tą 1h, gdzie priorytet ma wsparcie darmowe i przydzielona będzie do tego tylko 1 osoba).

  • Jeśli chodzi o moduł, które mają płatne wersje, (jak np. PriceWars II, MobyDick, Kamsoft) to wsparcie komercyjne wymaga jedynie licencji na moduł.
  • W przypadku modułów kompletnie darmowych (jak Integracja Arena.pl), ktore nie posiadają funkcji płatnych, dodaliśmy możliwość wykupienia spejcalnej licencji ze wsparciem - taka licencja nie zmienia funkcjonalności modułu, jedynie zapewnia dostęp do pomocy.

Oczywiście, zmiany te oznaczają, że czas oczekwiwania w darmowym w sparciu może się wydłużyć, zależnie od tego ile osób będzie chciało z niego skorzystać.
A w drugą stronę, czas wsparcia dla licencji płatnych zostanie skrócony.