Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

SEIGI Delivery Manger v 2.0 już jest, a w nim...

[20.06.2023]

Z przyjemnością informujemy, że właśnie wydaliśmy aktualizację modułu SEIGI Delivery Manager dla Prestashop i thirtybees! Nowa wersja wprowadza przedewszystkim szereg zmian, które mają ułatwic obsługę zamówień sprzedawcom, jak i pozwolić na łatwiejsze składanie zamówień przez klientów. Nie zapomnieliśmy również o developerach!

Najważniejsze funkcje, które wprowadziliśmy w aktualizacji to:

Zmiany po stronie panelu adminstracyjnego Prestashop/thirtybees

Eksport zamówień do CSV

Jest to chyba największa zmiana w naszym module. Od wersji 2.0 istnieje możliwość

  • Eksportu zamówień Inpost do CSV - Oficjalny format CSV, akceptowany w panelu inpost.pl
  • Eksportu zamówień Orlen do CSV
  • Eksportu zamówień dla każdego formatu
  • Eksportu zamówień z produktami dla każdego formatu
  • Istnieje też możliwość dodania eksportu dla brokerów kurierskich, potrzebna będzie jedynie specyfikacja ich wymogów.

Eksport zamówień do CSV to jedna z nowych funkcji wprowadzonych w aktualizacji modułu Prestashop SEIGI Delivery Manager. Dzięki temu narzędziu sprzedawcy mogą łatwiej przenosić zamówienia z systemu sklepu do menedżera paczek InPost i innych, co przyśpiesza proces realizacji zamówień i zmniejsza ryzyko popełnienia błędów przy przepisywaniu danych.

Wcześniej, sklepy musiały przepisywać dane zamówień do panelu Inpost ręcznie, co było czasochłonne i podatne na błędy ludzkie. Teraz, dzięki eksportowi zamówień do CSV, można wyeksportować wszystkie dane zamówienia jednym kliknięciem i łatwo przesłać je do wybranego systemu przesyłek. Proces ten jest szybszy i bardziej dokładny, dzięki czemu sklepy internetowe mogą sprawniej realizować zamówienia swoich klientów.

Dodatkowo, aby przyśpieszyć proces wykonywania zamówień postanowiliśmy dodać nową eksperymentalną funkcjonalność, pozwalającą przy eksporcie decydować modułowi jaka paczka będzie optymalna dla naszego zamówienia. Oczywiście jest to faza eksperymentalna, więc wstępnie ograniczyliśmy to do małych zamówień do 3 produktów. Ale mamy nadzieję w przyszłości znacznie podnieść ten limit!

Jakie są najwięsksze korzyści związane z importem zamówień przez plik CSV?

Korzyści wynikające z eksportu zamówień do CSV to przede wszystkim oszczędność czasu i minimalizacja ryzyka błędów przy przeklejaniu danych. Sklepy internetowe mogą łatwiej i szybciej przenosić dane zamówień, a ich pracownicy nie muszą już ręcznie przepisywać wszystkich danych, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć błędów przy przepisywaniu. Dodatkowo, eksport zamówień do CSV zapewnia łatwość i elastyczność w zarządzaniu zamówieniami, co pozwala sklepom na lepszą obsługę swoich klientów.

Możliwość zmiany paczkomatu przez sprzedawcę z panelu admina.

Wiemy, że czasem klient przez pomyłkę wybierze zły paczkomat i może nie być na tyle techniczny, aby samemu zmienic go w panelu klienta. Dlatego wprowadziliśmy nową opcję, która pozwala na zmianę paczkomatu z poziomu zamówienia.

Rozszerzenie informacji na stronie zamówienia w panelu, zwiększające ilość informacji o wybranym punkcie odbioru dla klienta.

Żeby ułatwić pracę przy wykonywaniu zamówień rozszerzyliśmy informacje zawarte po stronie panelu Admina i informacji związanych z dostawą, oprócz poprawienia czytelności danych dodaliśmy też dodatkowe informacje mówiące podstawowe informacje o punkcie odbioru, co też może służyć za szybkie sprawdzenie czy ten punkt nadal jest dostępny i możliwy do wyboru na mapkach!

Zmiany po stronie klienta sklepu Prestashop/thirtybees

Aktualizacja ta zwiera szereg zmian po stronie klienta sklepu. Oto one:

Możliwość zmiany paczkomatu przez klienta z panelu klienta, jeśli zamówienie nie zostało jeszcze wysłane

W tej aktualizacji moduł wprowadza możliwosć zmiany paczkomatu przez klienta ( jeśli zamówienie nie ma jeszcze statusu wysłane ).

W przypadku wysłania zamówienia jest pokazywana informacja do którego paczkomatu zostanie paczka dostarczona.

W przypadku wyłączenia możliwości zmiany przez klienta wybranego paczkomatu, będzie on widział tylko i wyłącznie informacje o paczkomacie.

Nowy tryb wyboru punktu odbioru z mapą i polem tekstowym, który umożliwia klientowi wybór punktu z mapy lub wpisanie adresu

Do tej pory, w module to sprzedawca decydował, jakiej formy wyboru punktu będzie używał klient. Albo mapy, albo wyszukiwarki. Ale czemu nie pozwolić klientowi używać czego mu wygodnie?

Od tej pory istnieje możliwość na włączenie zarówno mapy jak i wyszukiwarki punktów. Klient może zdecydować czego chce używać, choć to do sprzedawcy należy ostatnie zdanie.

Zmiany w działaniu wyszukiwarki punktów

Po małej aktualizacji wyszukiwarki możemy łatwo wrócić do ostatnio pisanej frazy po wyborze punktu

Kolejną zmianą związaną z mapą oraz wyszukiwarką razem jest automatyczna zmiana punktu w wyszukiwarce po wyborze punktu z mapy, aby moduł jednoznacznie informował klienta gdzie jego paczka dotrze.

Zmiany dla webmasterów i deweloperów

Tryb bez specjalnych styli, który umożliwia dostosowanie wyglądu boxów do własnego sklepu.

Moduł cieszy się coraz większą popularnością. Jednocześnie chemy, aby był on gotowy do wdrożenia bez żadnych zmian programistycznych, z drugiej strony, nie chcemy, aby nasze style przeszkadzały webmasterom w stylowaniu boxów.

Wprowadziliśmy więc specjalną opcję, która wyłącza wybraną przez nas kolorystykę i pozwala w łatwiejszy sposób ( bez dodatkowych CSS-resetów ) na własne stylowanie boxów.

Co na horyzoncie...

Wersja 2

Wersja 2 wprowadza dużo zmian w strukturze modułu i rozszerza jego możliwości. W związku z najbliższymi aktualizacjami mamy już w planach kilka kolejnych funkcjonalności, a w nich:

  • nowy format wyświetlania informacji o punktach na mapach
  • dodanie obsługi paczek weekendowych, płatności przy odbiorze, ubezpieczeń i innych...
  • kolejnym co chcielibyśmy dodać to możliwość automatycznego zaznaczenia najbliższego punktu odbioru oraz pokazywanie najbliższych możliwych opcji.

Wersja 3

Kolejna duża aktualizacja modułu będzie miała na celu wprowadzenie pełnej obsługi zamówień z poziomu API, czy to API InPost ShipX, czy e-nadawca Poczty Polskiej.

Będzie to wymagało wiele czas i pracy z naszej strony, ale mamy nadzieję, że moduł będzie w stanie spełnić wszelkie oczekiwania związane z zarządzaniem zamówieniami i wysyłkami z nimi związanymi.

Dzięki tym zmianom, moduł SEIGI Delivery Manager stał się jeszcze bardziej funkcjonalny i elastyczny, wprowadzając kilka zmian, które wierzymy, żę przypadną do gustu zarówno twórcom, sprzedawcom jak i klientom Waszych sklepów.

Jeśli jeszcze nie masz naszego modułu, pamiętaj, że możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego!

Moduły znajdziesz poniżej