Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

Podsumowanie ostatnich miesięcy (Q3-2023)

[19.10.2023]

Bardzo rzadko wysyłamy newslettery. Ale jak już wysyłamy, to chciałbym, aby coś przekazywały, a nie były tylko i wyłącznie reklamą. Dlatego też postanowiłem przy tej okazji stworzyć news, który podsumuje nasze ostatnie miesiące pracy, a także odsłoni trochę przyszłości (ale jeszcze nie za dużo :) ).

Jakie tematy poruszymy w tym artykule:

  • Nowa Integracja Google Analytics 4 dla Prestashop i thirty bees (SEIGI Tag Manager)
  • Aktualizacja Facebook Conversions API w module SEIGI Tag Manager
  • Aktualizacja Integracji API APW45 i NIQ BrandBank
  • SEIGI Delivery Manager 2.0 + Plany
  • Aktualizacja thirty bees 1.5.0
  • PriceWars II 5.0 + Plany
  • MobyDick - Nasz integrator XML
  • Planowana integracja Glami (TagManger + PriceWars II)
  • Planowana integracja TikTok Pixel (TagManger)

Google Analytics 4

Może zacznę, od tego, że dodaliśmy do oferty integracje z Google Analytics 4. Jest już kilka takich modułów na rynku, ale ja wierzę, że możemy zrobić to lepiej.

Ale może zacznę od początku. Integracja GA4 jest częścią modułu SEIGI Tag Manager, którego ideą jest stworzenie o wiele lżejszej i łatwiejszej w użyciu alternatywy dla Google Tag Manager'a. GTM wymaga specjalistycznej wiedzy, czasu i chęci. Zadaniem naszego modułu jest uproszczenie tego procesu do jak najmniejszej liczy kroków.

Poza Integracja z GA4, moduł posiada już wbudowane integracje dla Prestashop i thirty bees z Facebook/Meta tracking Pixel, PInterest.
A w najbliższym czasie planujemy jeszcze z TikTok Pixel.

Nasza integracja Google Analytics 4 jest w pełni kompatybilna z generowanym przez PriceWars II feedem Google Merchant Center / Google Shopping XML

Facebook Conversions API

Wiele integracji dziala jeszcze na tzw Offline Conversions API. Usługa jest powoli wycofywana (nie jest już dostępna w najnowszych implementacjach Facebook/Meta GraphAPI).

W naszym module Integracji Pixela facebooka zaktualizowaliśmy raportowanie wszystkich zdarzeń za pomocą nowego Conversions API, stworzonego jako osobna usługa API do raportowania konwersji między serwerami.

Integracje APW45 i NIQ BrandBank

W ostatnim kwartale udało nam się również wydać dwie duże aktualizacje do naszego modułu integracji z APW45 dla aptek internetowych.

Na początku tego roku, wydaliśmy też integrację z API NielsenIQ BrandBank. Integracja służy do pełnej automatyzacji pobierani opisów, zdjęć i danych o lekach z baz BrandBanku.

Oba moduły są kompatybilne z PHP 8 oraz Prestashop 8.0 i 8.1.

SEIGI Delivery Manager 2.0

Jedną z większych aktualizacji, jest nasz moduł wyboru punktów dostawy.

W chwili obecnej nasz moduł wspiera integrację wyboru punktu odbioru z paczkomaty inpost, orlen paczka, dpd pickup, a także punkty odbioru żabki i poczty polskiej.

W najbliższym czasie planujemy również implementację dodatkowych funkcjonalności, które wspomogą sprzedawców w pakowaniu zamówień. Będzie to bardzo prosty, aczkolwiek wierzę, że i bardzo funkcjonalny dodatek do naszego modułu.

Aktualizacja thirty bees 1.5.0

Nie mógłbym w tym podsumowaniu pominąć dość ważnego wydarzenia, jakim jest wypuszczenie aktualizacji thirty bees 1.5.0. Która wprowadza sporo optymalizacji i kilka usprawnień.

PriceWars II dla PHP 8 i Prestashop 8

Od jakiegoś czasu pracujemy nad dużą aktualizacją dla PriceWars II. Mamy nadzieję, że planowana wersja 5.0 będzie nie do poznania pod wgzlędem funkcjonalności. Zmianie ulegnie cały system generowania XML (na taki o wiele wiele szybszy). Ze wstępnych testów wynika, że może on skrócić czas generowania XML o 80% w niektórych konfiguracjach sklepów.

Optymalizacje i nowy system pobierania to nie wszystko. Najnowsza wersja naszego modułu do generowania XML nie będzie wstecznie komaptybilna. Będzie wymagała konfiguracji od początku. Dlatego też postanowiliśmy, że moduł PriceWars w wersi 4 i 5 będą mogły być zainstalowane jednocześnie i będą działały ( na tej samej licencji ) niezależnie od siebie.

Tymczasem, wydaliśmy niedawno wersję 4.33, która wprowadza wsparcie dla PHP 8 i Prestashop 8. Wersja 4 jest obecnie mniej rozwijana. Aczkolwiek nadal wydawane są wszelkie krytyczne aktualizacje i niezbędne funkcje.

MobyDick - Import XML do sklepu

Jeden z moich ulubionych modułów. Chyba drugi największy nasz moduł po PriceWars II pod względem ilości kodu i włożonej pracy.

Chyba najważniejszą rzeczą jest obsługa PHP 8 i Prestashop 8 i 8.1, a także najnowszego thirty bees 1.5.0.

W tym miesiącu dotarliśmy do kolejnego punktu. Mamy już 200 gotowych integracji XML i CSV.

Co mamy w najbliższych planach? Testujemy możliwości automatyzacji procesu przypisywania kurierów. Ma to zabezpieczyć wasze sklepy, aby klient nie mógł zamówić lodówki lub pralki za pomocą np. Paczkomatu w gabarycie A.

Nowa integracja z Glami

Planujemy wprowadzić integrację z portalem Glami ( odpowiednik domodi z czech, który również działa na rynku międzynarodowym, w tym polskim Planujemy zarówno dodanie funkcjonalności generowania XML dla Glami w module PriceWars II, jak i integracje pixela śledzącego Glami w module SEIGI Tag Manager.

Integracja TikTok Tracking Pixel

I na sam koniec chciałbym poruszyć kwestię integracji TikTok Tracking Pixel, nad którą pracujemy. Platforma reklamowa TikToka jest bardzo podobna (żeby nie powiedzieć, że żywcem skopiowana) do systemu śledzenia zdarzeń Facebooka.

Pixel ten obsługuje bardzo podobny zestaw zdarzeń jak zaawansowane narzędzie jak Google Analytics 4 oraz Facebook/Meta pixel. Nasz moduł będzie oferował zarówno aktualizację eventów Online, jak i Offline (Conversions API? :) )