Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

PriceWars II Aktualizacja 4.23

[23.07.2020]

XML Sitemap dla google

Klienci z małą ilością produktów bez problemu korzystają z wbudowanych rozwiązań dla Prestashop w celu generowania mapy strony dla google w Prestashop i thirtybees.
Jednakże standardowy moduł do generowania XML niestety nie jest w stanie zawsze wygenerować sitemapy dla sklepów z większą ofertą produktową.

Na życzenie jednego z klientów postanowiliśmy wprowadzić do naszego modułu XML w formacie XML sitemap, z którego korzysta głownie Google.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy stworzyć kilka map strony z różnymi kategoriami (jako kilka osobnych plików XML). Pozwala to na odciążenie serwera z zadania wygenerowania jednego wielkiego XML z produktami.

Moduł nie ma na celu zastąpienia zwykłego modułu sitemap. Ma jedynie pozwolić na uzupełnienie go o listę kategorii i produktów, z którą nie zawsze radzą sobie zwykłe moduły. PriceWars nie wygeneruje sitemapy dla niczego innego niż dla produktów i kategorii

Ta opcja jest przydatna jeśli:

  • Standardowy moduł XML Sitemap nie daje sobie rady z wygenerowaniem mapy strony
  • Chcesz podzielić mapy strony na osobne pliki XML
  • Chcesz użyć zaawansowanych opcji wykluczania produktów (np. w jednym XML wstawić produkty powyżej określonej ceny a w innym poniżej)

Nowy format Edipresse - wizaz.pl

Dodatkowo, w tej aktualizacji dodalismy format Edipresse, z którego korzysta portal wizaz.pl.

Szybka łatka 4.23.1

Wypuściliśmy również małą poprawkę, która dodaje 2 nowe smartTagi {attribute_list} {feature_list} które są alternatywą dla smartTagów {attribute_table} {feature_table}.
Ceneo.pl nie pozwala na przekazywanie tabel, powyższe nowe smartTagi pozwolą wyeksportować tabele sformatowanych dozwolonymi znacznikami listy