Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

MobyDick 2.5 - Optymalizacja pamięci i 2 hurtownie

[09.02.2021]

Oto i kolejna aktualizacja naszego modułu integracji z hurtowniami. Wersja 2.5 jest wersją, w której głownym elementem są optymalizacje.

Optymalizacja pamięci

Czasem jeden wykres, mówi więcej niż 1000 słów

Integracja z hurtowniami dla prestashop i thirtybees, optymalizacja pamieci

Nie od razu Rzym zbudowano

Tak samo tworząc oprogramowanie, nie zawsze da się zrobić wszystko w od razu, dobre oprogramowanie powstaje etapami. Najpierw tworzymy funkcje, testujemy je, sprawdzamy. Następnie przychodzi czas na optymalizację. Tworząc naszą integrację z hurtowniami dla thirtybees i Prestashop napotykamy wiele problemów do rozwiązania. Na początku tworzenia modułu, hurtownie które integrowaliśmy nie posiadały dużych plików XML, zużywały niewiele około 100-200MB pamięci RAM. Jak na integrację nie jest to dużo, daltego metody jakie wybraliśmy na początku tworzenia naszej integracji były optymalne i dostosowane do danych, na których operowaliśmy.

Jednakże do modułu integracji dodaliśmy kilka hurtowni, które korzystając z tego systemu zużywały za dużo pamięci RAM. Najbardziej RAMożerną integracją była integracja z Action. Szczególnie po zmianie formatu XML na IceCat. Zużycie RAM skoczyło z akceptowalnych ~600MB do 1600MB. Widząc to rozpoczeliśmy prace nad nowymi rozwiązaniami, które miały na celu obniżenie zużycia pamięci przy takich integracjach jak Action.

Po 3 miesiącach prac, testownia nowych rozwiązań i optymalizacji, uznaliśmy, że jesteśmy zadowoleni z obecnego zużycia pamięci przez naszą integrację. W przypadku Action zużycie spadło o ponad 97%.

Od dawna nosiliśmy się z zamiarem optymalizacji użycia pamieci przez nasz moduł. Niektóre konkurencyjne modułu miały tę funkcję wcześniej, my postanowiliśmy ją odłożyć do momentu, aż nasz moduł się rozkręci i klienci będą po niego coraz chętniej sięgać.

I oto nadszedł ten ten moment. Nasz moduł cieszy się coraz większym uznaniem i popularnością, zarówno wśród deweloperów - tworzących rozwiązania dla swoich klientów - jak i u sprzedawców.

Miły bonus

Podczas testów również wyszło, iż integracja z np. z Action przyśpieszyła, choć spodziewaliśmy się, że może nieznacznie zwolnić. Czas pełnej aktualizacji oferty spadł z około 55 minut do 45 minut. Tę pozytywną zmianę zauważyliśmy podczas końcowych testów u jednego z naszych klientów.

Nowi goście

Na koniec chcemy poinformować o nowych hurtowniach. W tej aktualizacji doszły 2 nowe hurtownie.