Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

Aktualizacja 4.13.1 dla modułu Prestashop PriceWars II

[08.04.2019]

W Module w wersji 4.13.1 (Light i Advanced) pojawiła się nowa opcja. Która pozwala na wpływanie na stan magazynowy. Jest to raczej rzadko używana opcja, ale ma pewne uzasadanienie i być może przyda się wszystkim.

Mowa tutaj o problemach z różnymi porównywarkami. Jak niektórzy wiedzą, porównywarki często odświeżają ofertę dwa, lub nawet jeden raz na dobę. Dzięki tej nowej opcji w naszym module, mogą Państwo zaoszczędzić sobie przykrości związanych ze sprzedażą towaru, którego nie ma na stanie. Jest to mechanizm który od dawna jest zaimpolementowany w naszym module integracji hurtowni z Prestashop i bardzo dobrze się sprawdza!

Jeśli jeszcze ktoś ma pytanie "jak", to już tłumaczymy. Otóż chodzi o opóźnienie w odświeżeniu oferty i jego wpływ na możliwą sprzedaż.
Przejrzyjmy 2 możliwe scenariusze:

  • Godzina 13:00 Następuje pobranie XML poprzez porównywarkę z Produktem A, którego stan magazynowy to 1.
  • Godzina 13:30 Następuje zakup na Waszym sklepie Prestashop tego produktu
  • Od godziny 13:30 do godziny 23:50 porównywarka nadal myśli, że produkt jest na stanie
  • O godzinie 23:50 klient kupuje (np. na Ceneo/eMag/Carrefour czy innej platformie) produkt który nadal ma stan magazynowy 0.
  • O godzinie 01:00 platforma ponownie pobiera ofertę i odświeża stany
  • Rano przychodzimy do pracy a tu okazuje się, że mamy zamówienie na produkt, który sprzedał się poprzedniego dnia o godzinie 13:30.
  • Mamy mały problem, bo porównywarka nie miała aktualnych danych.

Teraz, używając opcji redukcji o np. -1 scenariusz wygląda inaczej, tzn. porównywarka myśli, że tego produktu już nie ma, a my mamy ostatnią sztukę na magazynie.

Niestety, o ile zabezpiecza nas to przed powdójna sprzedażą produktu, to z drugiej strony może również utrudnić sprzedaż tej ostatniej sztuki... dlatego ostateczna decyzja, czy i jak użyje nowej funkcjonalności, należy do właściciela sklepu internetowego

Tak wygląda nowa opcja w Module Pricewars II dla Prestashop

Moduł jak zawsze do pobrania w zakładce z modułami do prestashop