Jakie możliwości daje moduł?

Ten moduł otwiera nowe możliwości zwiększenia zaufania klientów do Państwa sklepu! Dzięki modułowi mogą Państwo poprosić klienta o wystawienie opinii i nie jest to uzależnione od tego, czy klient zaznaczy checkbox (zgoda na przekazanie adresu e-mail obcemu serwisowi) - na co większość użytkowników nie wyraża zgody! A dodatkowo, unikną Państwo kosztów związanych z taką integracją.

Co to daje i jak to wykorzystać?

Głównie, niezależność od portali zbierających opinie. Na przykład przez zbieranie opinii o sklepie na FanPage\'u Państwa sklepu! Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu znajomi i rodzina klienta również usłyszy o sklepie i zadowoleniu z zakupów. Nikt, po wystawieniu opinii na portalu zbierającym opinie nie chwali się tym 150 znajomym z jego listy. Używając portali społecznościowych do tego celu, wszyscy to widzą. A jak będzie niezadowolony, to swoje żale i tak wyleje na swoim wallu.

Jakie są główne atuty takiego rozwiązania??

Przyjżyjmy się temu na przykładzie zbierania opinii na portalu Facebook

  • Najlepszy rodzaj opinii! Opinie wystawiane przez klienta, są widziane przez jego znajomych - nie ma na dzień dzisiejszy wartościowszej opinii, niż opinia znajomego! Ludzie mają coraz większą świadomość istnienia marketingu szeptanego i są mniej skorzy do zaufania opinii osoby, której nie znają albo nawet nie wiedzą, ze istnieje!
  • Opinie są wystawiane przez prawdziwych klientów prowadzących wirtualne życie w sieci, co zwiększa zaufanie do opinii nawet, jeśli danej osoby nie znamy - ale wiemy, że istnieje bo regularnie prowadzi swój profil FB
  • Nie tracą Państwo szansy na opinię, gdyż klient nie musi zaznaczać checkboxa wyrażającego zgodę na przekazanie adresu e-mail do innego serwisu! Klienci podczas zakupów nie są chętni, aby wyrażać na to zgodę.
  • Przy sprzedaży sklepu lub zmiany firmy (np. z jakiegoś powodu małżonek/małżonka przejmuje sklep), nie tracą Państwo opinii. Serwisy z opiniami nie pozwalają na migrację ciężko zdobytych opinii do nowej firmy - Opinie należą do firmy, a nie do marki waszego sklepu!. A przy ewentualnej sprzedaży, wartość sklepu spada!

Proszę pamiętać: Jeśli coś się nie uda i klient nie będzie zadowolony z zakupów, to sam znajdzie miejsce, aby wyrazić swoje frustracje - bez naszej pomocy.
Zadowolony klient nie będzie sobie zawracał głowy wystawianiem opinii. Trzeba samemu zmotywować klienta do działania!

Reasumując...

Moduł być może nie jest w stanie powstrzymać negatywnych opinii, które bardzo łatwo się rozprzestrzeniają. Ale może pomóc tym pozytywnym w dotarciu do nowych klientów.

Oczywiście, Facebook nie jest jedynym portalem, który można wykorzystać. Być może mają Państwo lepsze miejsce, aby zbierać opinie lub po prostu chcą zbierać opinie na serwisach z opiniami, ale bez przekazywania danych osobowych waszych klientów... to, jak Państwo wykorzystają możliwości tego modułu, zależy tylko od wyobraźni.

Chcesz przetestować, jak wyglądałby mail wysłany z Twojego sklepu??

To proste! Pobierz i zainstaluj moduł. Następnie użyj funkcji testowania. Wpisz ID zamówienia, wciśnij przycisk "Test" a na Twoim mailu (aktualnie zalogowanego pracownika) pojawi się wiadomośc do zamówienia, jaką otrzymałby klient.


Moduł przeznaczony dla sklepów Prestashop 1.5 i 1.6.