Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

Sprzedaż OmniChannel: Jak zintegrować thirtybees i Prestashop z Allegro

Allegro to niezmiennie najpopularniejszy marketplace w Polsce, który prężnie działa i cały czas się rozwija od 1999 roku. Co więcej, zajmuje obecnie dziesiątą pozycję na świecie wśród najbardziej rozpoznawalnych platform e-commerce. Aż 80% internautów wybiera Allegro w celu zrealizowania zakupów online, a miesięcznie platforma odnotowuje 20 milionów odwiedzin.

Sprzedawcy, którzy dążą do rozwoju firmy i osiągania coraz lepszych wyników sprzedaży szybko osiągają znakomite rezultaty. Dzieje się tak m.in. za sprawą korzystnej infrastruktury i licznych udogodnień dostępnych w Allegro. Nie można również nie wspomnieć o kampaniach marketingowych popularyzujących markę Allegro oraz o coraz nowocześniejszych funkcjonalnościach platformy. Gdy dodamy do tego płynną i profesjonalną obsługę klienta, możemy niemalże od razu zaobserwować generowanie ruchu na koncie sprzedawcy.

Specjaliści od sprzedaży internetowej zgodnie zauważyli, że- aby zapewnić płynność procesu sprzedaży i zabezpieczyć się przed sytuacją gdy np. jeden z kanałów zostanie zablokowany - przedsiębiorcy powinni dywersyfikować kanały sprzedaży i postawić na tzw. omnichannel.

Integracja Prestashop za pomocą systemu zewnętrznego

Jedną z możliwości jest integracja Allegro ze sklepem internetowym na platformie PrestaShop za pomocą systemu BaseLinker, który zapewnia przedsiębiorcy zarządzanie sprzedażą z obydwu kanałów jednocześnie. Użytkownicy mogą wystawiać produkty na sprzedaż i synchronizować oferty produktowe na Allegro za pośrednictwem magazynu swojego sklepu. W drugą stronę wykonalne jest również pobieranie zamówień z Allegro do panelu BaseLinker, skąd można przesyłać je bezpośrednio do PrestaShop. Innowacyjne narzędzia systemu BaseLinker, takie jak: Manager Zamówień, Asystent Pakowania, Zarządzanie Wysyłką przy pełnej automatyzacji pracy, zapewniają firmom duże ułatwienie i przyspieszenie procesu obsługi zamówień. System jest intuicyjny i daje możliwość niemalże pełnej automatyzacji w przypadku przekazywania zamówień, synchronizacji cen oraz stanów magazynowych, a także zamykania i wznawiania ofert. Natomiast alternatywą dla programu Baselinker może być program EasyUploder

Integracja Prestashop za pomocą modułu integracji z Allegro

Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup modułu, ktory pozwoli Ci przekształcić Twoj sklep w centrum dowodzenia sprzedażą. Moduł ułatwia wystawianie produktów dzięki dostępowi do bazy produktów wraz z ich wszystkimi danymi, a podstawowe informacje takie jak nazwa, cena i opis możesz edytować jeszcze przed publikacją artykułów. Wtyczka usprawnia także synchronizację zamówień i stanów magazynowych, a mnogość przydatnych zakładek sprawia, że każdy w łatwy sposób odnajdzie się w prowadzeniu sprzedaży. Dzięki modułowi integracji z Allegro możesz również w prosty sposób pobierać zamowienia do realizacji bezpośrednio do Twojego sklepu.

Porównanie kosztów

Program Miesięczne Roczne Dożywotnie
Baselinker do 500 zamówień 39zł 468zł -
Baselinker do 1000 zamówień 119zł 1 428zł -
Baselinker do 5000 zamówień 199zł 2 388zł -
Baselinker do 9999 zamówień 449zł 5 388zł -
EasyUploader Basic 12zł 108zł -
EasyUploader Standard 24zł 216zł -
Moduł Prestahelp - - 799zł
Moduł X13 - 389zł 1 799zł

Dane z września 2022 - ceny netto