Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz ten fakt. [ Zamknij to okno ]

Jak rozpocząć sprzedaż i reklamę na Facebooku

Utwórz reklamę lub sklep na Facebooku w kilku krokach

zautomatyzuj dodawanie produktów do katalogu z PriceWars II

Facebook to już nie tylko gigantyczna sieć społecznościowa. Właściciele biznesów internetowych już dawno zaczęli wykorzystywać możliwości tego medium do sprzedaży swoich produktów. Jeśli Ty również chcesz odkryć potencjał reklam na Facebooku i powiązanego z fanpagem sklepu, poznaj sposób, który pomoże Ci automatycznie dodawać produkty do Facebookowego katalogu.

Katalog produktów na Facebooku: co to takiego?

Tworzenie własnych katalogów produktów jest możliwe na koncie biznesowym na Facebooku – tym samym, na którym tworzy się kampanie reklamowe dla strony. Katalog jest zbiorem danych, które można wykorzystywać do tworzenia kampanii reklamowych oraz prowadzenia sklepu na Facebooku. Są w nim przechowywane informacje o produktach: ich zdjęcia, opisy, ceny i inne parametry.

Co daje posiadanie katalogu produktów na Facebooku?

Posiadanie produktów w katalogu jest punktem wyjścia dla wszystkich, którzy chcą korzystać z Facebook Ads lub utworzyć własny sklep na Facebooku. Dzięki informacjom zawartym w katalogu można:

  • Korzystać z możliwości remarketingu dynamicznego, czyli wyświetlać użytkownikom Facebooka produkty, które oglądali wcześniej na stronie internetowej
  • Wyświetlać reklamy produktów osobom, które nie miały wcześniej z nimi styczności
  • Oznaczać swoje produkty w postach
  • Tworzyć reklamy w formie kolekcji produktów

Jak tworzy się katalog produktów na Facebooku?

Katalog najlepiej stworzyć, korzystając z konta biznesowego i narzędzia Menedżera Reklam. Przesyłanie informacji o produktach może odbywać się na trzy sposoby: poprzez dodawanie ich za pomocą formularza, przy użyciu piksela Facebooka lub poprzez wgranie pliku XML albo CSV. Ta ostatnia opcja jest zalecana w sytuacji, gdy chcesz dodać dużą liczbę produktów i zależy Ci na tym, by odbyło się to automatycznie.

Stwórz plik XML z produktami z modułem PriceWars II

Nie wiesz, jak przygotować plik XML zawierający dane o produktach z Twojego sklepu? Jeśli korzystasz z Prestashop, możesz to zrobić łatwiej niż myślisz. Zapomnij o ręcznym dodawaniu produktów i wprowadzaniu wszystkich parametrów – moduł PriceWars II wykona tę pracę za Ciebie.

Jak działa PriceWars II?

Moduł jest instalowany w sklepie opartym na systemie Prestashop. Po prawidłowym skonfigurowaniu działa praktycznie bezobsługowo, pobierając dane o produktach ze sklepu i zbierając je w formie pliku XML. Tak przygotowany plik jest zgodny z wymogami Facebooka i można wgrać go do katalogu. Jeśli oferta sklepu często się zmienia, nie musisz za każdym razem ręcznie generować nowego pliku. Wystarczy, że odpowiednio skonfigurujesz ustawienia modułu, a nowe produkty w sklepie będą automatycznie dodawane do pliku XML. W katalogu Facebooka możesz wybrać, jak często Facebook będzie pobierał Twój plik XML. W ten sposób zyskasz pewność, że oferta Twojego sklepu na Facebooku lub wyświetlane odbiorcom reklamy są zawsze aktualne.

Łatwosć instalacji

Z instalacją i wprowadzaniem ustawień poradzisz sobie samodzielnie, nawet jeśli nie jesteś biegły w sprawach technicznych. Pomoże Ci w tym instrukcja dostępna w naszej dokumentacji: https://docs.seigi.eu/Price_Wars_II/konfiguracja_xmli/facebook_ads/index.html. Korzystając ze wskazówek, krok po kroku przygotujesz plik, który będziesz mógł wgrać do katalogu Facebooka.

Wybierz wersję dla siebie: PriceWars II Light lub Advanced

Moduł PriceWars II oferujemy w trzech wersjach: darmowej – Basic oraz płatnych: Light i Advanced. Aby przetestować podstawowe funkcjonalności modułu, możesz pobrać wersję darmową, pamiętaj jednak, że nie znajdziesz w niej możliwości generowania plików XML na potrzeby Facebook Ads. Ta funkcja jest dostępna wyłącznie w modułach w wersji Light oraz Advanced. Zastanawiasz się, która wersja będzie dla Ciebie odpowiednia? To zależy, jakie są Twoje potrzeby, a także – jaki jest Twój stopień zaawansowania, jeśli chodzi o kwestie techniczne. Jeśli przede wszystkim zależy Ci na tym, by zautomatyzować proces generowania pliku XML na potrzeby katalogu Facebooka, a dodatkowe ustawienia nie będą Ci potrzebne, wersja Light powinna spełnić Twoje oczekiwania. Wersja Advanced będzie z kolei odpowiednia dla osób, które chcą w pełni wykorzystać potencjał modułu, wprowadzać ręcznie ułatwiające pracę ustawienia i korzystać z narzędzi analitycznych. Warto również pamiętać, że moduł Pricewars II Advanced daje dostęp do generowania plików dla większej liczby porównywarek, agregatorów ofert i innych narzędzi internetowych.

Więcej informacji na temat funkcjonalności, które posiada każdy z modułów, znajdziesz na stronie:

Chcesz łatwo przesyłać pliki produktowe do katalogu Facebooka? Dowiedz się, jak pobrać moduł PriceWars II Moduł w wybranej wersji: Light lub Advanced możesz pobrać ze strony https://pl.seigi.eu/modul-prestashop/pricewars2.html. Po zapisaniu pliku instalacyjnego na dysku dodajesz go przez panel administracyjny do sklepu i po wprowadzeniu niezbędnych ustawień możesz już korzystać z jego funkcjonalności. Płatności dokonasz za pomocą wybranej opcji w systemie Dotpay, do którego zostaniesz przekierowany na etapie konfiguracji modułu.